Detoks alkoholowy
Długotrwałe picie może prowadzić do zatrucia, utraty witamin oraz minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Alkohol zawiera wiele toksyn i substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka, dlatego warto zdecydować się na detoks alkoholowy:
-
po długich ciągach alkoholowych – wówczas samodzielne odstawienie alkoholu w domu może być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia;
-
po spożywaniu dużych porcji alkoholu,
-
w słabej kondycji psychofizycznej spowodowanej nadużywaniem alkoholu,
-
by zniwelować/złagodzić objawy zatrucia alkoholowego.
Na dłuższą metę zatrucie alkoholem może uszkodzić wiele narządów, prowadząc do utraty zdrowia, a nawet śmierci.
Na czym polega detoks alkoholowy?
Detoks alkoholowy polega na usunięciu z organizmu toksyn pochodzących z alkoholu etylowego oraz nawadnianiu, uzupełnianiu braków elektrolitów, minerałów i witamin drogą dożylną. O ile stan Pacjentki tego wymaga, proces detoksykacji wspomagamy również farmakoterapią. Cały proces detoksu ma na celu przywrócić organizm do równowagi biochemicznej oraz złagodzić objawy fizyczne i psychiczne zespołu abstynencyjnego:
-
bóle głowy, drżenie rąk, nadmierne pocenie się, bóle mięśni, wymioty, nudności, biegunki,
-
zaburzenia snu, napady lęku, niepohamowanej agresji, rozdrażnienie, omamy alkoholowe, drgawki abstynencyjne, napady padaczkowe, psychozy z majaczeniem i zwidami, czyli delirium tremens.
Nasilenie i wystąpienie poszczególnych objawów zespołu odstawiennego uzależnione jest przede wszystkim od czasu spożywania alkoholu (ciągu alkoholowego) oraz ogólnego stanu zdrowia. Ważne jest, aby nie bagatelizować żadnej zmiany w samopoczuciu po odstawieniu alkoholu. Nagła zmiana nastroju, objawy depresyjne, zaburzenia snu, dolegliwości somatyczne, które mijają po spożyciu alkoholu – to sygnały, że rozwinęło się uzależnienie!
Jak przebiega detoksykacja?
Na podstawie szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz stanu psychofizycznego Pacjentki ustalany jest plan odtruwania oraz czas trwania (od 1 do 10 dób). Cena detoksu obejmuje:
-
wizytę lekarską,
-
pełną detoksykację zgodnie z indywidualnym planem odtruwania,
-
całodobową opiekę pielęgniarską,
-
wsparcie psychologiczne,
-
wyżywienie.
Nad całym procesem 24 h/dobę czuwa doświadczony personel medyczny – lekarz i pielęgniarka.
Co po detoksie?
Właściwie przeprowadzony proces detoksykacji pod opieką lekarzy i pielęgniarek ma za zadanie przywrócić organizm do równowagi biochemicznej. Sama detoksykacja nie wyleczy choroby alkoholowej. Niezbędne jest podjęcie terapii, dostosowanej do potrzeb i stanu Pacjentki. Nasz ośrodek oferuje bogaty program leczenia uzależnienia w trybie stacjonarnym i ambulatoryjnym.
Jeśli podejrzewasz u siebie problem z alkoholem, zrób pierwszy krok i zadzwoń do nas. Zaproponujemy najlepsze rozwiązanie, dostosowane do Twoich potrzeb.
Jesteśmy po to, by Ci pomóc!